Schowek (0) Zaloguj się Załóż konto
1 » 2 » filtry3

Filtry piaskowe do basenów

Filtry
Jeśli chcemy cieszyć się czystą wodą w przydomowym basenie, musimy zadbać o to, by była ona regularnie filtrowana. Jeśli nie poświęcimy temu odpowiedniej uwagi, dostające się do wody zanieczyszczenia spowodują rozprzestrzenianie się drobnoustrojów.

Poszukując odpowiednich filtrów do basenu swoją uwagę powinniśmy skierować w stronę modeli piaskowych, które charakteryzują się znacznie większą wydajnością niż na przykład warianty papierowe. Urządzenia piaskowe nie tylko pompują dużą ilość wody na godzinę, ale także umożliwiają usuwanie większości zanieczyszczeń, także tych większych od ziarenka piasku.

Filtry piaskowe do basenu mogą być wykonane z polietylenu lub poliestru. Oba urządzenia charakteryzują się bardzo dobrym działaniem, różnice są natomiast widoczne w wytrzymałości samych produktów. Modele polietylenowe wraz z upływem czasu doznają odkształceń, co sprawia, że po kilku latach konieczne może być ich wymienienie. Filtry piaskowe wykonane z poliestru są natomiast praktycznie niezniszczalne.

Omawiane przez nas urządzenia działają ze specjalnymi pompami ssąco-tłoczącymi, które pobierają wodę z basenu, która przechodzi przez warstwę złoża i ponownie wtłaczana jest do zbiornika – tym razem już oczyszczona i świeża.
 
 
Klasy filtrów: PRESTIGE - najwyższa jakość i trwałość. Najlepszy efekt filtrowania, dno dyszowe lub krzyżowe, wysokie złoże piasku 1 m lub 1,2 m.
PREMIUM - wysoka jakość. Dobry efekt filtrowania, dno krzyżowe, złoże wysokość 60 - 70 cm.
STANDARD - dobra jakość. Akceptowalna trwałość i efekt filtrowania, złoże wysokość 40 - 60 cm.
PUBLIC - do użycia w basenach publicznych.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje